Коледа не носи ново време - пак ще има много облаци, по-малко дъжд и още по-малко сняг

Снимка: Pixabay
Снимка: Pixabay

Днес времето ще бъде облачно. На много места ще има валежи от дъжд, който в Предбалкана, високите полета в Западна България, централната част на Северна България и Лудогорието ще премине в сняг. В Източна България ще духа умерен и силен вятър от север-североизток. В западната половина на Дунавската равнина, Горнотракийската низина и югозападните райони през деня вятърът от запад-северозапад ще започне да се ориентира от север-североизток и ще бъде до умерен. Максималните температури ще са предимно между 1° и 6°, на места в източните райони до 10°-12°, в София - около 2°.

В планините ще е облачно, мъгливо и с валежи от сняг. Ще духа силен, по билата и временно бурен вятър от изток-североизток. В планините ще има виелици, а по проходите - навявания. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 0°, на 2000 метра - около минус 3°.

По Черноморието ще е облачно и дъждовно. Ще духа силен вятър от североизток. Максималните температури ще бъдат между 10° и 12°. Температурата на морската вода е 10°-11°. Вълнението на морето ще се усили и ще е 4-5 бала.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини