Отборът на Ветрен взе общинското футболно дерби срещу тима на Долно Осеново

Снимка: Община Симитли

Отборът на „Ветрен“ (Полена) спечели едно от дербитата на община Симитли срещу тима на „Долно Осеново“ (Долно Осеново). Футболистите се изправиха един срещу друг на стадиона в село Крупник.

Дербито предизвика интереса на доста зрители. С две точни попадения, отбелязани от Аспарух Шекеров, се оформи крайният резултат на мача от 2:0 за „Ветрен“.

През първото полувреме вратарят на Долно Осеново спаси няколко опасни удара към неговата врата. През втората част ветренци владееха инициативата и така се стигна до 75-та минута, когато след изпълнение на пряк свободен удар, изпълнен от Веселин Топузов, вратарят на Долно Осеново изби топката и след добавка Аспарух Шекеров откри резултата.

В 85-та минута при добре организирана атака Йоргос Аспарухов бе повален пред наказателното поле. Зад топката застана авторът на първия и след перфектно изпълнение оформи крайното 2:0 за "Ветрен" (Полена).