ГЕРБ отвя БСП и спечели кметския стол в петричкото село Струмешница

Село Струмешница, фото: Фейсбук
Село Струмешница, фото: Фейсбук

Николай Манолчев този път успя и е новият кмет на петричкото село Струмешница. На вота вчера за кандидата на ГЕРБ своя вот дадоха 139 души, а негомият опонент - Никола Дзаков от Коалиция "БСП за България" остана далеч назад с едва 33 гласа. 28 избиратели задраскаха квадратчето "не подкрепям никого".

До извънредния вота се стигна, след като на балотажа на 5 ноември миналата година точно по 110 гласа получиха Стефан Стойчев от СБОР и Николай Манолчев, който тогава се яви от СДС.

Опонентът му Стойчев се отказва от нова надпреварата, а конкуренция на Николай Манолчев бе само Никола Дзаков. 

Предишният кмет Мирослав Манолчев отпадна на първи тур миналата година с трети резултат и също се отказа от битка за кметския стол.

Временно начело на Струмешница бе бившият кметски наместник на село Боровичене Вангел Тилев. По закон той ще е на поста до полагането на клетва от новоизбрания кмет на петричкото село.  

Който и да стане кмет, ще има много работа по подобряване на инфраструктурата и на ВиК мрежата, коментираха жители на населеното място.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини