Учебната година в община Симитли започна празнично - с усмивки и обич

Mървият учебен ден в община Симитли се превърна в истински празник. За първокласниците, които с трепет прекрачиха прага на родното училище, както и за учителите, отрупани с букети от обич. Празник и на родителите и обществеността, съпричастни с този красив ден.
В украсените дворове на училищата в Симитли, Крупник и Долно Осеново, в ДГ „Радост“ и ДГ“ Здравец“ пристъпиха деца, ученици, учители, родители и гости.
169 първокласници получиха персонален подарък от кмета на община Симитли Апостол Апостолов – „Азбука на родния край“, специален личен поздрав и моливче с гравирано личното име на първолачето.
„Това е нашата България. Тя е специално място на планетата Земя. Малка, но събрала безмерна красота и богатство. Едно от най-хубавите места в красивата България е нашата община Симитли“, написа в предговорите на книжките градоначалникът.
Директорите на училищата и детските градини също бяха специално поздравени, а те на свой ред приветстваха ученици, учители и гости и с радост удариха първия звънец на училищата в община Симитли, с пожелание за здрава, мирна, успешна и пълна с високи постижения учебна година.
Гости на първия учебен ден в СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Симитли беше кметът Апостол Апостолов, депутатът Стефан Апостолов, чийто син е първокласник, заместник-кметът Евгения Георгиева, общински съветници.
В ОбУ "Св. Паисий Хилендарски" – Долно Осеново специален гост беше председателят на Общински съвет Симитли Вилимир Александров, а в Крупник – кметът Иванка Чакалска и директорът на Дирекция „Образование и социални дейности“ Ивайло Гоцев.
Новата учебна година в община Симитли започна празнично, с усмивки и радост, с красиви и модерни училищни сгради и детски градини, оборудвани със съвременни материално-технически средства, интерактивни кабинети, спортни площадки и игрища.
Звънецът би – за нови, по-високи постижения в образованието на младите хора – бъдещето на община Симитли.

Няма ток в Кривия тунел на Е-79, шофирайте разумно
