Да си спомним за Александър Краваров - за кмета, който постави Банско на световната карта

Александър Краваров
Александър Краваров

Нека днес си спомним за един виден банскалия с голямо сърце и силна воля. За бившия кмет на курортния град Александър Краваров. На днешната дата той трябваше да навърши 73 година, роден е на 9 август 1950 година. Но остана завинаги на 67 години, отиде си от този свят преди 5 години - на 19 март 2018 година.

Краваров е градоначалникът, който поставя началото на изграждането на модерния зимен курорт - такъв, какъвто е днес. 

В периода 1999-2003 г. Александър Краваров е зам.-кмет на общината. Още тогава повежда борбата на своите съграждани срещу противниците на строителството на модерния ски център в Пирин планина. Той е в основата на спечелената битка и е с огромна заслуга за съвременния облик на курорта, обявен през 2010 г. за Зимна столица на Балканите. В резултат на усилията му за каузата "Банско - световен ски курорт", през 2003 година признателните банскалии го избират за кмет, като управлява общината два поредни мандата - до 2011 година.

През тези 8 години Банско се изгражда като модерен зимен курорт и печели заслужено място на световната карта на най-добрите зимни туристически дестинации. Градоначалникът не спира да работи за развитието на града и за решаването на проблемите, за да бъде населеното място на нивото на супермодерната ски зона в планината. Краваров бе убеден, че доброто бъдеще на Банско е добро бъдеще и за съседните общини, и за целия Пирински край, и за България. Затова не спираше да работи за развитието на своя роден град. До последния си дъх.  

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
  1. Тримонциум
    Ако не беше Краваров Банско щеше да си остане едно захлупено село!(макар че винаги се е водило град). Всичко това, което виждате и знаете днес - пистите, кабинката, дори прословутите механи - са благодарение на неговото управление! Тва е пример, как човек с голямо сърце и малко местен шовинизъм може да извлече на гърба си останалите. Де и ние, в Пловдив да имахме един такъв... И на половин ще съм доволен!
  2. Тримонциум
    * това

Още новини