Не килия, а домашен арест с електронна гривна за кметския син побойник от Марикостиново заради малкото му дете

Окръжен съд-Благоевград промени мярката „Задържане под стража“ с „Домашен арест“ на кметския син от Марикостиново Велко Тодоров, който бе задържан за побой. За съда има достатъчно данни, че младият мъж е съпричастен към извършване на инкриминираното деяние, за което му е повдигнато обвинение. Магистратите счетоха, че не съществува реална опасност той да се укрие, но същият е с повишена степен на обществена опасност и склонен към извършване на противоправни деяния.
На практика промяната на мярката за неотклонение е заради неговото семейно положение. Съпругата на Тодоров страда от тежко заболяване, а двамата имат дете на една година и шест месеца. При това положение очевидно обвиняемият следва да се грижи както за малкото си дете, така и за съпругата си. Всичко това мотивира Окръжния съд да приеме, че по отношение на Тодоров се явява адекватна мярка за неотклонение „Домашен арест“. Спряма него ще се приложи и предвиденото в закона електронно наблюдение с гривна. Определението на съда е окончателно и не подлежи на обжалване.
Велко Тодоров и негов съучастник бяха задържани за побой над 48-г. Георги Узунов. Според обвинението Узунов е жестоко пребит на метри от бащината му къща в с. Марикостиново. Нападнат е в гръб около 3.00 след полунощ на 9 юли.
Узунов бе приет в неврологичното отделение на Санданската болница с хематом в лявата част на главата и оток по лицето и тялото.
Два дни след нападението жители на петричкото село Маркостиново излязоха на протест срещу Велко Тодоров и поискаха крути мерки срещу него. Хората заявиха категорично, че се страхуват от него понеже системно ги тормози.
Прокуратурата също най-сетне се задейства след публикации в медиите и съобщи официално, че срещу сина на кмета Гергана Тодорова - Велко, има общо десет преписки и разследвания.
По шест от преписките, заведени по повод сигнали и жалби от различни лица за деянията на Велко Тодоров - за побои, закани, грабеж, са постановени откази от образуване на досъдебни производства. Две жалби в полицията в Петрич пък не са докладвани на прокуратурата.

За да няма режим! До 500 лева глоба за поливане с питейна вода в Белица
