Три партии в битка за последния мандат в Пиринско

Три партии са в битка за последния мандат в Пиринско, сочат обработените резултати.
Най-много народни представители, както и в миналия парламент, ще има коалиция ГЕРБ-СДС. Четирима от тяхната листа са сигурни за следващото Народно събрание - Стефан Апостолов от Симитли, който и сега прави силен резултат със 7033 преференции. Благодарение на преференциите депутат ще стане и третият в листата - Костадин Стойков от Петрич, който е събрал 5117 гласа. След него по брой лични предпочитания е Георги Георгиев от Сандански с 3736 гласа. В парламента влиза и водачът Росен Желязков.
Благоевград отново, макар и с друг кандидат-депутат, е с губеща позиция. Даниела Савеклиева, която пое временно ръководството на местната структура в областния център, и бе втора в листата, няма да стане народен представител. Тя е събрала 3100 гласа, които не са достатъчни и при евентуален пети мандат за ГЕРБ ще влезе Александър Мацурев от Банско, който има 3353. Очевидно е, че за ГЕРБ в град Благоевград предстои обновяване и има дълъг път да извърви, докато сплоти хората си и ги мотивира да гласуват.
По два мандата, поне засега, ще си поделят Коалицията ПП-ДБ и ДПС. Хората на Делян Пеевски в Пиринско правят рекорден резултат за последните десет години и събират 23 338 гласа, което им отрежда второто място в региона. ПП-ДБ остава на трето място с 20 622 гласа /с около 10% по-малко от гласовете, получени на миналия вот, когато двете партии играха самостоятелно/ или 17,57%.
"Поздравявам всички избиратели на ДПС. Показахме, че нашата партия е единствената, която се развива постоянно. Не за първи път сме в битката за трети мандат, но нищо не е сигурно", коментира кметът на Белица - Радослав Ревански.
По един мандат остава за ПП Възраждане и БСП за България. Тук водачи са Цончо Ганев и Корнелия Нинова, които може да станат депутати от други региони и така да изпратят в парламента Цвета Рангелова и Богдан Боцев.
Последният мандат има три адресата - ДПС, ПП-ДБ и Има такъв народ.

Видеонаблюдение по нашенски: В 45% от най-рисковите секции нямаше излъчване от броенето
