Патладжанът изчезна от родните щандове, цената му стигна 10 лв.
Admin
04/03/2023 09:22
България
0

Снимка: pixabay.com
В дните на великденските пости прави впечатление, че някои от зеленчуците буквално изчезнаха от щандовете в магазините. Патладжанът е един от тях, който почти отсъства от търговската мрежа. През последните седмици "зеленчукът на дълголетието", както още го наричат, на практика изчезна от щандовете, а там, където все пак можем да го открием, цената достига до 10 лв. за килограм. Хората си обясняват липсата му основно с високата цена.
Оказва се обаче, че в момента няма и внос. А що се отнася до родния патладжан, зеленчукопроизводители от Добруджа твърдят, че отглеждането му в България не е рентабилно. Друга причина за намаленото производство е, че е труден за отглеждане.

Сръбската публика към македонски отбор по хандбал: Гоце Делчев е българин

Издъхна американският актьор Том Сайзмор, играл в „Жега” с Робърт де Ниро и Ал Пачино
Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.