Откриха обсерватория за наблюдение на птици в Баничан, ЮЗДП осигури дървен материал
Admin
21/10/2022 17:50
Региона
0

Снимки: ЮЗДП
15 куб. м обла едра иглолистна строителна дървесина дари ЮЗДП на Българското дружество за защита на птиците. Тя е използвана за реализирането на проект „Изгледна площадка за наблюдение на птици и кът за отдих“ край село Баничан.
Всичко започва преди две години, когато Димитър Попов от БДЗП се изкачва на този хълм в с. Баничан и е поразен от красивата панорамна гледка. Решава на това място да бъде изградена площадка за наблюдение на птици и кът за отдих. Сред дарителите е и Югозападното държавно предприятие.
Днес обектът беше открит официално.

Нови два автомобила ще събират отпадъците в община Сандански

Усмихнете се, имаме красива и слънчева събота
Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.