Ковид не плаши в неделя – 7 новозаразени в Пиринско, над 500 в страната

Снимка: iStock
Снимка: iStock

515 са новите случаи на COVID-19 у нас или 9,5 % от изследваните проби. Направените тестове са 5423. 68,35% от новозаразените не са ваксинирани. Това сочи справка на Единния информационен портал.

Активните случаи 211 246, а потвърдените са 1 101 326. В Пиринско новозаразените са само 7, в Кюстендилско няма, а в Пернишко са 6. Най-много са във Варненско – 140, следват София град – 113, Бургаско – 63.  

Починалите през изминалото денонощие са 21, като всички те не са били ваксинирани. Преболедувалите вируса са 868.

77 са новоприети в болници, а 81.82% от тях са били неваксинирани. Общо хоспитализираните са 3 172, а 413 пациенти са настанени в интензивни отделения.

4 310 499 са вече общо поставените дози от препарати срещу коронавируса, като за последното денонощие са приложени 350 дози от тях. Със завършен курс са 2 048 993, а с бустерна доза са 694 613.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини