Проф. Балтов: Две седмици междусрочна ваканция за учениците
Admin
17/01/2022 11:59
България
0

Хубаво е да има по-дълга междусрочна ваканция - около 2 седмици. Ако управляващите имаха смелостта, щяха да наложат по-строги мерки. Ако чакаме 80% от интензивните легла да се запълнят, ще бъде твърде късно". Това заяви депутатът от ГЕРБ - СДС и бивш директор на "Пирогов" проф. Асен Балтов в ефира на "Твоят ден" по NOVA.
По думите му според новия антиCOVID план реанимационните легла са общо около 1800, а тези за деца са едва 70. "1260 от леглата ще бъдат включени в интензивните отделения за лечение на COVID. А тези легла се обслужват от 1500 лекари и 2500 сестри - кадрите са изключително малко. Вървим към пик, а скритата заболеваемост е изключително голяма", смята той.

Бенджамин Франклин: Когато свършите с промените, сте свършен!

Откраднаха 2000 лв. от незаключено жилище в Гоце Делчев
Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.