Фондация дари 18 болнични легла на лечебни заведения в Благоевград

Снимка: Община Благоевград
Снимка: Община Благоевград

Фондация „Естер де Помери“ дари 18 болнични легла и инвалидни колички на социални и лечебни заведения в Благоевград.  Дарението е направено със съдействието на кмета на Благоевград Илко Стоянов, директора на Дирекция „Икономическо развитие“ Гергана Муртова и Емилия Халилова-Цветина, директор Дирекция „Социална и жилищна политика“.

Очаква се и втори транш, като ще бъдат доставени още 12 болнични легла. Към момента Фондацията е подпомогнала редица лечебни заведения в България.

Контеса Естер де Помери, председател на фондацията, е родена в Берн, Швейцария. Тя завършва университети в Берн и Париж. Във Франция учи археология, а в родната си страна-акушерство. Участва в множество фондации, организации, дейности, подпомагащи хората.

Община Благоевград изказва искрени благодарности към Фондация „Естер де Помери“ за благородния жест.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини