Орязаха парите за ковид в Спешно-приемно отделение на МБАЛ-Благоевград

Орязаха парите за ковид в Спешно-приемно отделение на МБАЛ-Благоевград

По-малко пари за битката с ковид получиха санитари и шофьори в Спешно-приемно отделение на МБАЛ-Благоевград. До тях не достигат суми от по 1000 лева за борбата с коронавируса.

„Не знаем какво се случва и защо се случва. Никой нищо не ни казва. На пет от нас са превели по 1000 лева, но ние сме общо 10. На фишовете ни с химикал са написали на коя колежка да дадем 500 лева от тези 1000 лева. Без документ, без нищо. Аз ще платя данъци за тези 1000 лева, а на практика ще съм взела 500 лева”, коментира санитарка от СПО. Тя е категорична, че обслужва всеки ден болни от ковид, влиза наравно с медицинските сестри в ковид отделенията. Шофьорите в Спешно-приемно отделение пък съвсем са забравени за бонуса от 1000 лева. Получили са само заплатите си, които никак не са високи. Обяснението е, че те нямат допир с ковид болните. А те са тези, които придружават пациентите от линейката до отделението, често носят и носилките.

Лошата новина е, че ще става още по-лошо. При това на фона на очакваното повишаване на болните от коронавирус. От следващия месец бонусите ще се отпускат по нова методика. И досега не се даваха достатъчно средства, парите бяха орязани.

„Разпределяме тези пари, които ни се дават. Занапред ще се дават бонуси само на тези, които лекуват и диагностицират ковид болните. Едва ли не трябва да измерваме минутите и часовете, в които медиците са в допир с пациентите. Всички болнични директори в Пиринско са уведомили областния управител Николай Шушков за проблема. Искаме да се плаща по старата методика”, обясни Александър Костов, заместник-директор на МБАЛ-Благоевград.

Липсата на бонуси ще демотивира медиците и може да се стигне до тежка ситуация при скок на заболелите с коронавирус. Ще има много болни, а няма да има кой да ги лекува.     

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини