Нашенци, гърци и македонци ще ловят риба в състезания по спортен риболов край Самуилово

Петричкото село Самуилово скоро ще организира международни турнири по спортен риболов в язовир „Валтата”. Само да паднат мерките срещу коронавируса и ще бъдат поканени за участие майстори на риболова от съседните страни Гърция и Северна Македония, които да се конкурират с родните рибари кой ще улови най-много риба във водите на водоема. Само преди дни се проведе подобна надпревара с участието на отбори само от нашата страна.
„Условията за спортен риболов на язовир „Валтата” са перфектни. Водоемът е зарибен с пъстърва, шаран, бял амур, сом, има и трофейни риби. В района са построени и функционират бар, летен бар с басейн, ресторант, лятна градина, има бунгала. Тепърва ще развиваме този вид туризъм и ще каним тук комшиите от Гърция и Северна Македония”, заяви кметът на село Самуилово – Кирил Стоянов.
Все по-голям интерес има към риболова в язовир „Валтата” и от нашенци, и от чужденци. Наред с това се развиват спортният и планинският туризъм в Самуилово. Целта на местната власт е занапред все повече хора да могат да припечелват от предлагането на различни туристически услуги.

Направени са промени в управлението на държавни предприятия в горския сектор
