Вече можем да видим мечките в парка над Белица, но трябва да сме с маска

Снимка: Мечи парк, пресцентър
Снимка: Мечи парк, пресцентър

Днес заработи за посетители мечият парк над Белица. Центърът за радаптация на танцуващи мечки се намира в местността Андриянов чарк в Рила планина. Работното време е от 12,00 до 18,00 часа.

Персоналът очаква много гости в празничните великденски и гергьовденски дни, които да искат да видят четириногите обитатели на парка, които в момента са 21. Заради епидемичната обстановка от коронавирус обаче сигурността на всички посетители, служители и животни е с най-висок приоритет и поради тази причина всички трябва да спазват важни мерки за безопасност. Макар че са в планината, носенето на маска е задължително, както и използването на дезинфектанти за ръце.

Необходимо е да се спазва дистанция от два метра и половина от другите посетители и служителите. Върви се еднопосочно, като са обозначени входът и изходът, както и пътеките за минаване. Информационният център и панорамната тераса остават затворени за посетители. ‍Няма да има обиколки с екскурзовод, но хората могат да попитат позиционираните екскурзоводи на определени места из парка за отговорите на кратки въпроси. Големи групи няма да се приемат в мечия парк, максимумът е четирима души по едно и също време да разглеждат мечките.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини