10 дни карантина, ако си идваш от чужбина без отрицателен PCR тест

Снимка: Pixabay.com
Снимка: Pixabay.com

Карантина очаква тези, които се прибират у нас без отрицателен тест за короавирус. Това важи за периода от 2 февруари до 30 април за влизащите в страната български граждани и лицата със статут на постоянно, дългосрочно или продължително пребиваване на територията на България и членовете на техните семейства. Ако не представят документ за отрицателен резултат от проведен до 72 часа преди влизането у нас PCR-тест, се поставят под карантина за срок от 10 дни.

Тя обаче може да бъде отменена при отрицателен резултат от PCR-тест, извършен 24 часа след пристигането в България. Това нарежда министърът на здравеопазването проф. Костадин Ангелов с издадена днес заповед. Условието е гражданите да представят документ, показващ отрицателен резултат от проведено в срок до 24 часа от влизането в сила на настоящата заповед изследване за PCR.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини