За трета поредна година млад мъж улови кръста на Богоявление в Огняново
Admin
06/01/2021 14:25
Региона
0

Снимки: Фейсбук
И тази година навръх Богоявление в ритуала по хващането на кръста в гърменското село Огняново късметът се усмихна на Кирил Стефанов. Младият и пъргав мъж за трети пореден път извади християнския символ от фонтана край църквата „Успение Богородично” в населеното място.
В ритуала участваха няколко младежи, които се хвърлиха във водата, за да извадят Богоявленския кръст.
„На всички желая здраве и благоденствие през новата 2021 година! Нека всички жители на село Огняново запазят доброто в себе си. Бъдете здрави!”, пожела Кирил Стефанов на своите съселяни и сънародници.

Марио Чонков улови кръста на Богоявление в Белица

Син на свещеник улови Богоявленския кръст в Банско
Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.