С песни и вино Сандански предизвика фурор на туристическа борса в София

Снимки: Община Сандански
Снимки: Община Сандански

Община Сандански и Сдружението на хотелиерите, ресторантьорите и туроператорите впечатлиха посетителите на туристическата борса „Ваканция & СПА Експо” в София.  Интерес към щанда проявиха туроператори от цялата страна, специални гости бяха представители на посолството на Куба в България, както и министърът на туризма – Николина Ангелкова. Регионът се презентира като туристически център за различен вид туризъм. Под автентична арт инсталация на лоза, в духа на празника Трифон Зарезан, всеки имаше възможност да опита от прочутото мелнишко вино и специалитетите, а домашно приготвени печива от фолклорните групи към Народно читалище „Отец Паисий“-Сандански, предизвикаха интереса и любопитството на всеки посетител.

Днес Мъжка фолклорна група направи възстановка на ритуала по зарязване, с което изненада посетителите и предизвика аплодисменти и настроение у всички. Гостите пийнаха вино е извиха дълго хоро. По-късно зам.-кметът на община Сандански - Павлина Караджова, участва на дискусия на тема „Виненият туризъм: Състояние и перспективи за развитие”, организирано от Министерство на туризма.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини