Дрон за ученици с предприемачески дух от Гоце Делчев

Снимки: ОИЦ-Благоевград
Снимки: ОИЦ-Благоевград

Наградиха участниците от Пиринския край в националния онлайн конкурс „Имам бизнес идея”. Церемонията, която се превърна в истински празник на младежкия предприемачески дух, се проведе днес в Благоевград. Участниците в надпреварата, подкрепени от своите съученици и преподаватели, дойдоха от различни населени места в региона. Отличията връчиха управителят на Областен информационен център в Благоевград - Теменужка Стамболиева, и Методи Попов от Регионалното управление на образованието.

В официалната униформа на училището и с 25 български флага пристигнаха за награждаването учениците от Професионална гимназия по механизация на селското стопанство „П. К. Яворов“-Гоце Делчев, чийто представители спечелиха първото място в конкурса за ученическа бизнес идея. „Искаме да покажем, че обичаме България. Че в нашите училища учат умни и креативни деца, които искат да останат и да работят тук, да се развиват и да спомагат за просперитета на страната ни“, споделиха младежите от град Гоце Делчев. С точно 1000 гласа видеоклипът им за създаване на екоферма се класира на първо място в надпреварата и осигури на своите автори Айтен Сариева, Севгин Даргут, Христина Катранджиева и Красимира Полимерова голямата награда – дрон, осигурен от ОИЦ – Благоевград.

Второто място в надпреварата за бизнес идея спечели Любомира Стамболийска от Професионална гимназия по икономика „Иван Илиев“ – Благоевград. Със своя видеоклип, представящ уред, който да измерва показателите по време на тренировки и състезания на плувци и други спортисти, тя събра 947 гласа и си осигури 3D очила за виртуална реалност. Любомира от 12 години е състезател по плуване и едно такова устройство би било от голяма полза в тренировките както на състезателите, така и на техните треньори. Авторите на клиповете, класирани на първо и второ място, получиха и ваучер за посещение в „София Тех парк“ на 1 юни. Там те ще обменят опит и идеи с техни връстници, както и с успели предприемачи.

Общо 9 видеоклипа отговаряха на условията и бяха допуснати в надпреварата за бизнес идея в Благоевградска област. Идеите, които младите хора представиха във видеоклиповете си, бяха най-разнообразни – еко къмпинг над с. Илинденци, интернет страница, която да е в помощ на ученици и работодатели, студио за видеозаснемане, ресторант за био храни, къщи за гости, соларни панели и др. Всички участници в конкурса получиха мобилни тонколони, грамоти и други поощрителни награди.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини