Художници от Сандански рисуват под открито небе в Пирин планина

Снимки: Община Сандански, архив
Снимки: Община Сандански, архив

Традиционният пленер по живопис, който се организира от община Сандански и местни творци, започна днес. Събитието този път е по повод навършването на 90 години от обявяването на населеното място за град.

Девет художници, повечето от които са членове на Съюза на българските художници, участват във форума. Творците от днес са в местността Попина лъка, в подножието на Пирин планина, със своите стативи, бои и четки. В продължение на седем дни те ще рисуват своите картини под открито небе. Пленерът ще завърши с изложба в  Градска художествена галерия в Дома на културата на 2 юни. Официалното откриване на експозицията е в 18:00 часа.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини