Атанас Камбитов чете приказка на деца

Кметът на община Благоевград – д-р Атанас Камбитов, е подготвил интересна и поучителна история. Той ще я представи тази вечер пред деца от града в коледната инициатива „Часът на приказния разказвач“. Любимото събитие на малчуганите е част от коледния фестивал и ще бъде открито във фоайето на община Благоевград днес от 18.00 часа. „
Традиционно за децата са предвидени много изненади, а дядо Коледа ще пристигне, за да раздаде своите подаръци. И тази година на партера в сградата е обособен уютен кът, в който малчуганите ще пият топло мляко и чай, ще хапват бисквити, докато слушат приказни истории. „Часът на приказния разказвач“ ще продължи до 14 декември.
В програмата актьори от Куклен театър-Благоевград ще пресъздадат историята на „Пепеляшка“, Драматичен театър „Енчо Халачев“ ще пренесе децата в приказния свят на „Снежанка и седемте джуджета“, а артисти от Драматичен театър „Никола Вапцаров“ ще представят постановката „Нощта преди Коледа“. Актьорите Игор и Иван пък са подготвили шоу за децата. „Часът на приказния разказвач“ се организира в Благоевград за шеста поредна година.

Пиринско лидер по проекти за селските райони в Югозападен регион
