Баба от Петрич жертва на ало мафията

Снимка: Илинден прес, архив
Снимка: Илинден прес, архив

Пореден удар на ало измамници разследва полицията в Петрич. Сигнал за измамата е подаден вчера около 14:05 часа от 83-годишна жена. Пенсионерката разказала, че по-рано през деня непознат за нея мъж се представил за полицейски служител и й поискал парична сума като съдействие за залавяне на телефонни измамници. На потърпевшата е нанесена щета на приблизителна стойност около 2080 лева. По случая е образувано досъдебно производство.

ОД на МВР-Благоевград призовава гражданите за повишено внимание и проява на мнителност по отношение на лица, които чрез телефонно обаждане ги въвеждат в заблуждение с цел получаване на парични суми.  

За  предотвратяване на подобен вид престъпления е необходимо хората веднага да се свържат с близки, роднини или съседи и да позвънят на тел. 112 (избира се безплатно).

Възрастна жена в Благоевград обаче не се хвана в капана на ало мафията. При телефонно обаждане е поискана парична сума за животоспасяваща операция за близък неин роднина. Благоевградчанката обаче се свързала с полицията, измамниците се издирват.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини