Плувкиня носи славата на Благоевград у нас и в чужбина

Снимка: Община Благоевград

Поредните пет златни медала за Благоевград спечели плувкиня от местния клуб „GD SPORT“ на Националния шампионат по плуване на 25 м за родени през 2006/2007 година състезатели.

Калина Захариева завоюва пет отличия от пет възможни. Тя бе най-бърза в басейна на 100, 200 и 400 метра свободен стил, 200 метра гръб и 200 метра съчетано. Девойката подобри досегашния 31-годишен национален рекорд на 200 м свободен стил за тази възраст. Тя спечели общо 9 златни /от 10 индивидуални дисциплини/ медала от двете Държавни първенства по плуване на 25 и 50-метров басейн.

В Националния шампионат по плуване в 25-метров басейн участие взеха над 400 плувци от 50 отбора.

Калина Захариева се състезава в СК „GD Sport“, с ръководител Екатерина Георгиева. През 2017 година тя подобри 4 национални рекорда във възраст 10-11 години. Спечели 26 златни, 8 сребърни, 8 бронзови медала и 4 купи за най-добър състезател в нейната възраст на състезания в България, Сърбия, Македония, Гърция, Косово. Младата надежда става 7 пъти държавен шампион.