Има арестуван за аферата с лекарства за онкоболни в Благоевград

Снимка: БНР
Снимка: БНР

Осем са задържаните лица при проверките в болници в София и Благоевград. Това обяви пред журналисти в Народното събрание вътрешният министър Младен Маринов, информира БНР. Те са заподозрени в злоупотреба и износ на лекарства за онкоболни.

„Към момента има задържани осем лица, които са съпричастни. Предстои да видим към колко от тях ще бъдат повдигнати обвинения. Финансовият размер в случая дори не е толкова важен, колкото да се прекъсват и да се предотвратяват действия с лекарства, тъй като това засяга човешки съдби“.

Вътрешният министър не потвърди, но и не отрече, че се проверява и трето болнично заведение. По информация на "Хоризонт" четирима са арестуваните лекари от хематологичната болница „Йоан Павел“ в София заради злоупотреби с онколекарства. Има задържан и в Благоевград. Подозренията са за подмяна на изписани на онкоболни хора медикаменти с други, както и за злоупотреби с дозировките на лекарствата.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини