Радев: Когато Борисов бе премиер, Кугърите летяха по ловни стопанства със странни пасажери

„Що се отнася до това, което се върши в чужбина, ако някой дължи отчет - това е бившият премиер Борисов за неговите сключени международни договори. И най-вече за това как той ползваше като бащиния правителствения самолет да си разкарва собствения отбор. Някакви странни пратки на пилета, фурми и т.н. Да не говорим за 67 полета с „Кугър”-ите от ВВС, което изсмука ресурса за бойна подготовка. Които летяха по партийни мероприятия, по някакви странни дестинации на ловни стопанства с още по-странни пасажери на борда”, това каза днес президентът Румен Радев.
Според него „инфлацията на Борисов е толкова истинска, колкото са му истински магистралите и дузпите”, думите на държавния глава бяха относно критиките от лидера на ГЕРБ във връзка с международните посещения на Радев и използването на правителствения самолет.
Радев смята, че само две седмици са били достатъчни, за да се убедят хората, че държавата е безпомощна пред необоснованото покачване на цените. По думите му ръстът е наистина тревожен и очаква от управляващите сериозни мерки. Държавният глава прогнозира, че и войната в Близкия изток ще повлияе на бюджета на всяко едно българско семейство.
„В статия „Политико” описва механизмите, с които кабинетът понижава изкуствено инфлацията. Референдумът е единственият начин да върнем доверието в институциите и да укрепим държавността. Ръстът на цените е наистина тревожен. Очаквам вместо управляващите да развиват всеки ден теории и да продължават да вдигат лозунги, да мислят незабавно какво ще се случи с хората от уязвимите социални групи при ръст на инфлацията. Очаквам да видя наистина сериозни мерки в тази насока. Защото и войната в Близкия изток вдига цените на петрола, а това няма как да не окаже влияние върху бюджета на всяко едно семейство. Българите не трябва да мизеруват”, посочи той.

Сдружение дарява дефибрилатор и медикаменти за спешна помощ на спортисти в Гоце Делчев
