Дъждът създаде проблеми в редица градове у нас, улиците се превърнаха в езера, на места няма ток

Излелият се у нас дъжд, придружен от бурен вятър, предизвика апокалипсис в цялата страна. В някои региони токът спря, улиците се превърнаха в реки, има и съборени дървета.
В столицата на места по улиците се образуваха огромни локви, а Перник бе наводнен, след като изпопадалите листа задръстиха шахтите. Дъждовни езера се образуваха в центъра на миньорския град и кв. "Църква", в района на автогарата и по външния градски ринг. Към момента в повечето от критичните участъци водата се е оттекла, съобщиха от общината.
През нощта екипите на дирекция "Аварийна помощ и превенция" на Столичната община са реагирали на 8 сигнала за завирявания и две паднали дървета на пътните платна. Сигналите са предимно от районите "Красна поляна" и "Витоша". По разпореждане на кмета Йорданка Фандъкова са увеличени аварийните екипи. През деня ще работят 10 екипа, те извършват обходи на терен и реагират на сигнали, свързани с валежите.
В Пловдив проливните дъждове са наводнили част от Голямоконарско шосе. В Пазарджик под вода се оказаха десетки улици в централната част на града.
Бурни ветрове събориха дървета и клони и създадоха препятствия по пътищата в област Стара Загора. В района на Николаево на Подбалканския път дърво е препречило едното платно на шосето, движението не е спряно, шофьорите трябва да карат внимателно. Силните пориви на вятъра са съборили клони и по пътя между Казанлък и Копринка, съобщи БНР.
Смолян пък бе оставен без ток по време на бурята. Още през нощта в областния град започна преваляване от слаб дъжд, но днес за минути се е разразила буря със силен вятър, придружена с проливен дъжд. Съборени са дървета и са затворени общински пътища. В социалните мрежи има десетки снимки за наводнени пътища, паднали дървета и камъни по пътни участъци. Електрозахранването в трите квартала на Смолян се възстановява поетапно.
В 13 области от западната половина на страната предупреждението е за значителни валежи от дъжд и гръмотевици. В областите Велико Търново, Габрово, Стара Загора и Кърджали - за силен поривист южен вятър и значителни валежи от дъжд. В останалите 11 области от Източна България за силен южен вятър.
Има опасност от наводнения.

Почетоха паметта на загинали офицери и войници под дъжда в Благоевград
