Шарл Азнавур: Няма смисъл да се бориш за това, което е невъзможно да се постигне!

Шарл Азнавур: Няма смисъл да се бориш за това, което е невъзможно да се постигне!

Наричат го Краля на френския шансон. При това – с пълно право. Той е Шанур Вахинаг Азнавурян, роден е на днешната дата през 1924 година в Париж в семейство на арменски имигранти. Превръща се в един от най-добрите френски певци и композитори, също така е писател, поет и актьор. Още като дете се запознава със света на театъра благодарение на своите родители. Започва да пее на 9 години и по-късно приема артистичното име Азнавур. За неговия пробив помага прочутата Едит Пиаф, която го чува да пее и го взема със себе си на турне във Франция и САЩ. Често наричан „френският Франк Синатра“, Азнавур създава песни, които са преди всичко за любовта. Той е написал над 1000 песни и мюзикъли, направил е над 100 записа и е играл в 70 филма. Азнавур пее на 5 езика и е един от най-известните френски певци зад граница, като е изпълнявал песни в Карнеги Хол и на други известни места по света.

На 90-годишна възраст, през октомври 2014 г., Шарл Азнавур изнася с изключителен успех двучасов концерт в Москва. През 1996 г. на Шарл Азнавур е отредено място в американската Зала на славата за автори на песни. През 2009 г. певецът се съгласява да стане посланик на Армения в Швейцария, където живее от 1976 г. Според резултатите от съвместна анкета на списание Time и CNN, проведена в цял свят през 1998 г., Азнавур е признат за най-добрия естраден изпълнител на XX век. На 30 ноември 2017 г. Шарл Азнавур, в съпровод на оркестъра си, изнася 100-минутен концерт без антракт в зала „Арена Армеец” в София. Той напуска този свят на 1 октомври 2018 година, когато легендата на френската музика е на 94 години.  

Вижте негови интересни мисли за музиката и живота:

Всеки текст има собствена мелодия, добър или лош, главното е да я уловиш.

Съвременният музикален бизнес е пуст. Певците често стават популярни само понеже това че младото поколение няма вкус.

Моят любим певец съм аз.

За да участваш активно в делата на държавата, е нужно да живееш и да разделяш с гражданите и всички радости и мъки.

Мюзикъл: разговорен жанр за неумеещите да пеят и музикален за неумеещите да говорят.

Няма смисъл да се бориш за това, което е невъзможно да се постигне.

За да получиш нещо, е нужно да се научиш да жертваш нещо за другите.

Между другото, в началото винаги се появяват стиховете, и след това музиката.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!
Напиши коментар:
Въведете кода от картинката!

Още новини