Болести тръгнаха по лозята в Пиринско заради жегите

Снимка: agronovinite.com
Снимка: agronovinite.com

Болести тръгнаха по лозята в Пиринско заради продължителните жеги. Лозарите в района на Сандански са нащрек, за да не допуснат загуби от продукцията.

„Миналата година честите дъждове и слънцето бяха причина за болести по лозовите масиви в района. Времето бе променливо, което благоприятства развитието на болести. Сега пък жегите морят насажденията. Трябва да се пръскат навреме лозята, всеки ден да се следи какво се случва. И най-малкото закъснение може да доведе до сериозни щети”, заяви Йордан Халачев, който отглежда грозде край село Катунци. В района най-често отглежданите сортове са „Широка мелнишка лоза”, „Мелник 55”, „Мерло” и „Каберне”. 

Халачев припомни, че през април бяха унищожени част от лозите заради паднала слана, други пък бяха ударени от градушка миналия месец. Въпреки това реколтата засега се очертава да е добра. Стига занапред природата да не изиграе лоша шега на стопаните.

 

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини