Отчетите на общинските дружества втори месец не могат да стигнат до ОбС, кметската администрация ги бави

Общинското ръководство бави отчетите на общинските дружества поради неизвестни причини. Финансовите анализи са изготвени от управителите на фирмите и са внесени в кметската администрация през април, но все още не могат да стигнат за обсъждане в комисиите към общинския съвет, заяви председателят на местния парламент Андон Тодоров.
Поради тази причина на предстоящата сесия в петък ще бъде разгледан единствено отчетът на ФК "Пирин".
"По моя информация отчетите на дружествата са внесени още април в общинска администрация. Сами си направете извода как и с какви темпове се работи в общината", подчерта той.
На сесията в петък ще бъде обсъден и проект за решение за създаване на временна комисия, която да подготви номинациите по избора на нов обществен посредник. Мандатът на настоящия омбудсман Валентин Василев изтича и затова трябва да бъде проведена порцедура по нов избор.

Община Благоевград върви на самотек, не е изготвила нито един европроект, парите за заплати свършват
