МВР връчи акт и наложи максимална глоба на Димитър Бербатов за пистолет в колата му

Снимка: Фейсбук, Георги Кандев
Снимка: Фейсбук, Георги Кандев

Глоба от МВР отнесе футболната легенда Димитър Бербатов, който в момента е съветник на служебния премиер Андрей Гюров по въпросите за младежта и спорта. Причина за санкцията е оръжието, което бе заснето в джипа му. Вчера, 20 март, в интернет се появи кратък клип, на който се вижда, че до предната седалка в превозното средство на бившия футболист е оставен пистолет. Бербатов не бе забелязан наблизо. 

На клипа веднага реагираха от МВР, а изпълняващият длъжността главен секретар на МВР Георги Кандев разясни днес с пост във фейсбук, че веднага е извикал притежателя на оръжието за разговор. 

"Когато си обществена личност, носиш по-голяма отговорност и поведението ти трябва да бъде пример за всички. Тази сутрин извикахме в МВР г-н Димитър Бербатов, за да му връчим акт за неправилно съхранение на личното му оръжие. Това стана, след като в публичното пространство се появи видеоклип, на който се вижда, че той е оставил в автомобила си законно притежавания от него пистолет без надзор – действие, което представлява нарушение на Закона за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия", написа Кандев.
 
Още снощи той разпоредил проверка по случая. Тази сутрин тя беше приключена и на Бербатов е наложена глоба в максималния размер. Защото правилата важат за всички. Още по-важно е обаче грешките не просто да се наказват, а да се осъзнават и поправят, написа главният секретар.
 
Той разчита, че всеки български гражданин ще си вземе поука от този случай и ще се отнася отговорно към своите задължения и сигурността на хората около себе си.

 

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини