Силна експлозия разтърси посолството на САЩ в Норвегия

Снимка: NRK.no
Снимка: NRK.no

Силен взрив разтърси днес сградата на посолството на САЩ в столицата на Норвегия - Осло, причинявайки незначителни щети, като няма пострадали, предаде Ройтерс, позовавайки се на норвежката полиция.

Експлозията отекна в комплекса на американската дипломатическа мисия в западната част на Осло около 1:00 ч. местно време (2:00 ч. бълг. вр.) и дим се издигна над него, информираха местни медии по данни на очевидци.

"Можем да кажем, че ударната вълна от взрива е била в американското посолство", каза говорителят на полицията Микаел Делмер пред норвежката обществена телевизия Ен Ер Ко (NRK), допълвайки, че експлозията е засегнала входа на консулския отдел.

„Щетите са незначителни“, заяви Делмер. „Няма да коментираме естеството на щетите, какво е експлодирало или други подобни подробности, освен факта, че е имало експлозия“, добави той, аргументирайки се, че „разследването едва започва“.

Все още не е ясно какво е било взривното устройство и кой го е задействал, обявиха от полицията на Осло.

"Полицията е в постоянен контакт с посолството и засега няма данни за ранени хора", се казва в полицейско изявление.

Шестнайсетгодишен жител на квартала, където е посолството на САЩ, който се представя пред телевизия Те Ве 2 (TV2) само като Едвард, казва, че е гледал телевизия, когато е чул експлозията.

„Майка ми и аз първоначално си помислихме, че идва от нашата къща, затова се огледахме, но след това видяхме през прозореца мигащи светлини и тълпа от полицаи“, описва той, цитиран от Франс прес.

„Имаше полицейски кучета, дронове, полицаи с автомати, а във въздуха кръжаха хеликоптери“, добавя Едвард.

От посолството и от Държавния департамент на САЩ все още не са отговорили на запитванията на Ройтерс за коментар по случая.

Източник: БТА

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини