Мощи на свети Давид и светини на свети Йоан Руски ще бъдат посрещнати в Благоевград

Снимка: Илинден Прес, архив
Снимка: Илинден Прес, архив

С благословението на Невркопския митрополит Серафим в Неврокопска епархия ще бъдат посрещнати честната ръка на свети Давид от Евбея и шапка от облачението на мощите на свети Йоан Руски на 27 и 28 януари, съобщиха от Неврокопска епархия.

Светините ще бъдат донесени от Халкидския митрополит Хризостом от Гръцката православна църква и ще бъдат изложени за поклонение в катедралния храм „Въведение Богородично“ в Благоевград.

От Неврокопска епархия публикуваха на официалната си страница във Фейсбук програма по посрещането и поклонението пред православните светини. Във вторник, 27 януари, те ще бъдат посрещнати в катедралния храм „Въведение Богородично“ в 16:00 часа, ще бъде отслужена и вечерня. От 18:00 часа ще има прожекция на документален филм за свети Йоан Руски и беседа на Халкидския митрополит Хризостом за живота и чудесата на светията в зала № 3 на Центъра за личностно и творческо развитие на децата на Благоевград.

В сряда, 28 януари, от 9:00 часа ще бъде отслужена архиерейска света литургия в храм „Въведение Богородично“ в града а светините ще бъдат изложени за поклонение до ранния следобед същия ден.

Програма:
27 януари (вторник) 2026 г.:
16:00 ч. - Посрещане на светините и вечерня в катедралния храм „Въведение Богородично“.
18:00 ч. - Прожекция на документален филм за свети Йоан Руски и беседа на Халкидския митрополит Хризостом за живота и чудесата на светията в зала № 3 на Центъра за личностно и творческо развитие на децата на Благоевград.
Вход свободен.
28 януари (сряда) 2026 г.:
9:00 ч.– Архиерейска света литургия в катедралния храм „Въведение Богородично“, гр. Благоевград.
Светините ще бъдат изложени за поклонение в храма до ранния следобед на 28 януари 2026 г.
Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини