Преговори за мир в Абу Даби, масирани руски атаки в Киев и Харков

Снимка: Pixabay
Снимка: Pixabay

Преговорите за мир не спират руските удари в Украйна. Най-малко един човек е убит, а 15 ранени при масирани руски въздушни атаки срещу Харков и Киев тази нощ, съобщиха местните власти, цитирани от "Франс прес". И това се случва часове след първия кръг преговори между двете страни и САЩ в Абу Даби, ОАЕ, където се обсъждат условията за прекратяване на близо четиригодишната унищожителна и безумна война.

На цялата територия на Украйна бе обявена въздушна тревога, а властите в столицата предупредиха за заплаха от дронове и балистични ракети.

В Киев са регистрирани щети в пет квартала, пламнали са пожари и са потрошени прозорците на частна клиника и жилищна сграда. По-късно стана ясно, че близо 6000 сгради там са останали без отопление след нощна руска атака. 

Един човек е убит, а четирима са ранени. Трима от тях са приети в болница. Има прекъсвания и на водоподаването в някои отдалечени квартали в момент, в който температурата в Киев е -10 градуса.

В Харков кметът Игор Терехов съобщи за атака с ирански дронове „Шахед“, които са нанесли щети на няколко жилищни сгради, както и на център за разселени хора, а също и на болница и родилно отделение в големия град, разположен близо до границата с Русия. Пострадали са 11 души.

 

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини