Плашат със смъртно наказание протестиращите в Иран

Стопкадър, NOVA
Стопкадър, NOVA

Режимът в Иран заплаши със смъртно наказание участниците в палежи и въоръжени сблъсъци със силите за сигурност. Вече 12-и ден в Техеран и други градове има масови протести на фона на пълна интернет блокада в страната.

Нобеловата лауреатка за мир Ширин Ебади предупреди за опасност от „клане под прикритието на прекъснатите комуникации“.

Демонстрантите скандират за свалянето на върховния лидер аятолах Али Хаменей и за връщането на най-големия син на сваления ирански шах. Това е най-голямото недоволство срещу режима от години, провокирано от срива на валутата и тежкото икономическо състояние на хората. 

„Ислямската република е създадена с кръвта на няколкостотин хиляди почтени хора и тя няма да отстъпи пред онези, които се занимават с разрушения, нито ще толерира наемници, служещи на чужди сили”, заяви категорично аятолах Али Хаменей.

 

 
Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини