Деца и възрастни почистиха Кресна от отпадъци, направиха града по-чист и приветлив

Снимка: Община Кресна
Снимка: Община Кресна
Акция за почистване на град Кресна се проведе днес. Преди време по инициатива на кмета Николай Георгиев се освободиха от отпадъци деретата и крайпътните площи до главен път Е-79 в района от отбивката за село Стара Кресна до село Долна Градешница.
 
В почистването на общинския център се включиха масово служители от администрацията на Община Кресна, учители от СУ "Св.Паисий Хилендарски" и ДГ "Здраве", неуморимите и винаги готови за добри дела момичета от ЦСРИ и ЦОП в града, доброволци и деца.
 
Кметът и неговите заместници отново се вклйчиха в кампанията. Община Кресна беше осигурила на всички доброволци необходимите им пособия и предпазни средства, включително ръкавици и чували, за да може процесът да протича без злополуки и до постигане на крайната цел - по-чиста, по-приветлива и по-красива Кресна за своите граждани и за гостите на града.
 
Боклуците и този път бяха много, а това означава, че има немалко хора, които не се грижат за приветлив и чист град, гарантиращ здравословна среда за труд и отдих. 
 
Участниците в акцията призоваха тези свои съграждани да бъдат по-отговорни в действията си към природата в Кресненското дефиле, населените места в община Кресна и изобщо към българската природа и да не изхвърлят боклуци на нерегламентирани места. Да използват съществуващите съоръжения и да информират общинската управа за всякакви нарушения, на които станат неволни свидетели.

 

 
 
 
 
Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини