ЮЗДП изгради водоем край Горна Брезница

Снимка: ЮЗДП
Снимка: ЮЗДП

Югозападното държавно предприятие продължава работата по изграждане на водоеми високо в планината. От днес в помощ при гасеето на горски пожари голяма роля ще има и новооткритото съоръжение в района на село Горна Брезница.

След изграждането на водоем в землището на кресненското село Влахи, от днес функционира още едно съоръжение - край село Горна Брезница. Водоемът е в местността „Ивишник“ , на територията на ТП „ДГС Кресна“

Проектът е на „Югозападно държавно предприятие” ДП  към ДФ „Земеделие ” в изпълнението на подмярка 8.3  „Предотвратяване на щети по горите от горски пожари, природни бедствия и катастрофични събития”  от програмата за развитие на селските райони. 

„Поставен е железобетонен мост, който издържа над 10 тона товар за преход на горски автомобили, готов е и пътят, който осигурява достъп до водоема”, съобщи Юлий Сираков от ЮЗДП.

С помощта на изградените водоеми високо в планината, при потребност бързо ще могат да се черпят огромни количества вода. Идеята на изработката на тези водоеми е при възникване на пожари да бъде захранвана противопожарната техника за битка с огъня. Определените за целта места са в района на Кресненското дефиле. Преди години голям пожар засегна над 15 000 декара, основно гори.

Продължава и градежът на останалите водоеми, в района на селата Долно Осеново, Мечкул, Сухострел и землището на град Кресна. В района на Кресненското дефиле горите са с висок риск от пожарна заплаха.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини