„Републиканци за България”: Тухли, предназначени за изгорялото читалище в Скребатно, се разпродават на безценица

ПП „Републиканци за България”-Благоевград алармира за нередности в гърменското село Скребатно, които стават със знанието на кметския наместник Искра Авдикова. Представители на партията сигнализират, че тухли от сградата, в която се помещават читалището, здравната служба, библиотеката и пенсионерския клуб, изгоряла в пожар през 2019 г., се разпродават на безценица за 5 стотинки. Те се ползват за изграждането на незаконен строеж в селото. Тухлите са били подбрани за подпомагане на строежа на изгорялото читалище, но се оказва, че вече са с друго предназначение.
Юлиян Панюков е подал сигнал в РУ МВР-Гоце Делчев, с копие до министъра на вътрешните работи, както и до кмета на община Гърмен, и до РДНСК-Благоевград.
В тях той излага горепосочените факти и пита: На какво правно основание кметският наместник на село Скребатно продава тухлите от изгорялата общинска сграда? Как е определена продажната цена на бройка и на кого да се продадат? Предприети ли са действия относно незаконния строеж в имот с идентификатор 66 874.23.2 в землището на село Скребатно?
В незаконната сграда могат да се видят над 3000 тухли от изгорялата сграда на читалището, към които е приложен и снимков материал.

Стотици гледаха "Диви и щастливи" от колите си снощи в Благоевград
