15 новозаразени с ковид в Пиринско, малко заболели в страната, много са излекуваните

Снимка: Pixabay.com
Снимка: Pixabay.com

236 са новозаразените у нас, което е 1,78% от направените 13 258 теста за последното денонощие. Заболелите са с 67 по-малко от вчера. Това показват данните на Националната информационна система.

Така общият брой на потвърдените случаи става 418 813, от които активни са 17 322. В Благоевградска област новите случаи са 15, в съседната област Кюстендил има само един, а в област Перник са три. Най-много са в София град – 42, следват областите Пловдив с 30 и Варна с 20.  

1582 са излекуваните през последното денонощие, а общият им брой е 383 765. Хоспитализираните са 2942, от които 322 се лекуват в интензивни отделения.

Починалите с доказана коронавирусна инфекция са общо 17 726, като 26 от случаите са от последните 24 часа. Поставени са нови 18 064 дози ваксини, общо са поставени вече в страната 1 383 971. С по две дози са 571 899 души.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини