Деца от рискови групи в Разлог учат как да бъдат лидери

През лятната ваканция се провежда „Лятно училище“ в квартал "Нов път " в Разлог. Инициативата е на обществените възпитатели от Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. Чрез обучението деца от рискови групи формират способност за самоконтрол и саморегулация, самостоятелно вземане на решения, установяване на хармонични отношения с връстници и близки. Те показват завидни творчески умения - рисуват, оцветяват, правят фигури от декоративен пясък и хартия и дават воля на детското си въображение. Една от идеите е, когато започне новата учебна година да бъде направена и изложба с произведенията на децата.
В атмосфера на много приятелски дух, забавления и приятни емоции, малчуганите и обществените възпитатели си организират различни игри, а най-важното е, че в процеса на тези занимания децата виждат в обществените възпитатели свои приятели, с които споделят и на които имат доверие.
От средата на месец юли в заниманията се включиха и доброволци от неправителствена организация - Сдружение "Местни инициативи за сътрудничество".
Чрез методите на училището през лятната ваканция се формират навици за ефективно общуване с връстници и възрастни и увереност в успеха, минимизират се „факторите на риска”.
Заниманията продължават с нови интересни и забавни игри, както и планирани посещения в Читалищна библиотека-Разлог като част от инициативата "Лято в библиотеката", както и гостуване в Историческия музей в града.

Общинска фирма оре ниви и ремонтира улици в Гоце Делчев
