Места Хаджидимово посреща празниците като лидер

Кръг преди края на есенния полусезон доскорошният участник в югозападната „В“ група  „Места“ Хаджидимово си осигури зимуване на върха в „А“ областна футболна група. Това стана след като отборът на Димитър Парасков победи като гост един от добре представящи се и симпатични млади  отбори в групата – юношите старша възраст на Пирин Разлог с 3-4.

В този мач двата отбора на практика си разделиха по едно полувреме, след като на полувремето резултатът бе 0-4 за гостите. През второто полувреме, след като главният съдия на този двубой Благой Манов, който безспорно е сред топ съдиите в региона, изгони играч на гостите за обида към длъжностно лице, младите играчи на домакините се върнаха в резултата, но така и не успяха да спечелят нещо от този мач.

Дербито на предпоследния кръг бе между отборите на „Белица 2015“ и „Перин 1978“ Кресна, където двата отбора затвърдиха очакванията за дерби мач. През първото полувреме и двата отбора залагаха на сигурно игра в защита и очаквано полувремето завърши при резултат 0-0. След почивката и двата отбора започнаха да търсят победата , като на два пъти гостите повеждаха в резултата, но домакините изравнява . В крайна сметка мачът завърши 2-2, което не устройваше и двата отбора в битката им към върха.

Незадоволително е представянето на участника в „Б“ Професионална футболна група от преди няколко години – „Малеш“ Микрево. Кръг преди края на полусезона те се намират на предпоследното 11 място в  класирането със само 7 точки. Те успяха да се отлепят от дъното след като в последния кръг спечелиха гостуването си на „Планинец“ Годлево с резултат 1-2.

Ето и резултатите от 10 кръг в „А“ Областна футболна група и класирането им до този момент:

ФК "Стрела-2003" - Вълкосел 2:0 ФК "Ураган 1970" - Горно Драглище

ФК"Пирин Разлог 1941" - Разлог 3:4 ФК "Места" - Хаджидимово

ФК "Планинец" - Годлево 1:2 ФК "МАЛЕШ 1940" - Микрево

ФК "ЛЕВСКИ 2008" - Крупник 4:1 ФК "Авангард" - Бачево

ФК "БЕЛИЦА 2015" - Белица, Благ  2:2 ФК"ПЕРУН 1978" - Кресна

ФК "Миньор Елешница 2016" - Елешница, Благ. 2:2 ФК "Граничар" - Копривлен

1. ФК "Места" - Хаджидимово                        10 8 1 1 19-6 25

2. ФК "ЛЕВСКИ 2008" - Крупник                    10 6 2 2 22-8 20